Go to aakp.no
A PROGRAM IN

Oppstartkonferanse for «Industriforum for Flåteplanen 2024»

Regjeringen etablerer et nytt industriforum for å forberede norsk maritim industri og forsvarsindustrien på det store forsvarsløftet som skjer når vi kjøper blant annet fregatter, standardiserte fartøy og ubåter.

Organizer: FSI
Date:
Place: Høymagasinet, Akershus festning
fregatt2025.jpg

Artillerister på vakt på den norske fregatten KNM Roald Amundsen i UK Carrier Strike Group 25. Foto: Helene Synes / Forsvaret

Forsvarsminister Tore O. Sandvik inviterer til en oppstartkonferanse for industriforumet 27. mai på Akershus Festning. 

Nå er det bare å melde seg på om du tror din bedrift har en teknologi eller løsning som er moden og klar for å finne sin plass i fremtidens fartøyer til Sjøforsvaret.
Forsvarsminister Tore O. Sandvik.

Det finnes betydelig kompetanse i hele Norge innen bygging og utrustning av avanserte skip. Norsk maritim industri har designet og utrustet flere fartøy for Sjøforsvaret de siste årene. Dersom norsk maritim industri og norsk forsvarsindustri klarer å finne sammen for å levere gode og konkurransedyktige fartøy til Forsvaret, vil dette bidra til økt sysselsetting og industriutvikling, samt muligheter for økt eksport.

Påmelding hos FSi: Ønsker du å bidra til den maritime satsingen i Forsvarsløftet?

– Industriforumet skal blant annet tilrettelegge for kontakt mellom forskjellige deler av norsk industri som ønsker å ta del i design, utvikling, produksjon og levetidsunderstøttelse av standardiserte fartøy. Vi søker eksempelvis etter bedrifter med ideer eller løsninger for understøttelse, vedlikehold, trening av personell som kan bidra til enklere, rimeligere og bedre drift av disse fartøyene vi skal anskaffe. Oppstartskonferansen er åpen for alle som ønsker informasjon, og som ønsker å knytte kontakt med andre industriaktører, avslutter forsvarsministeren.