630 millioner til blå innovasjonsprosjekter
Det lyses ut tilskudd på 630 millioner norske kroner til EØS-prosjekter med partnere fra Hellas, Portugal, Kroatia, Polen eller Romania. Informasjonsmøte 22. mai i Ålesund.

Ambisjoner om å delta i internasjonale innovasjonsprosjekt?
Vi ser etter bedrifter fra marin eller maritim sektor som har en ambisjon om å engasjere seg i et internasjonalt prosjekt, som for eksempel går på innovasjon innen produktutvikling, tjenester eller prosesser. Norske bedrifter, forskningsinstitutter og offentlige aktører kan bli partnere i EØS-prosjekter.
Hva kan du forvente?
Arrangementet er en internasjonal arena for å informere om behov for samarbeid og innovasjon innen havområdet. I tillegg er det en møteplass for potensielle prosjektpartnere til å bli kjent med hverandre og diskutere samarbeidsmuligheter innen blå vekst. Dette skjer via lynmøter som bookes i forveien og legges til rette av arrangøren.
Selve arrangementssiden på B2Match finner du her
Høres dette interessant ut? Meld deg på her
Eksempler på relevante prosjektområder som kvalifiserer for støtte:
- Teknologi og løsninger for fiskeri og havbruk (utvikling av innovative produkter og teknologier i fiskeriindustrien, oppdrett mm.)
- Maritim industri, inkludert transportteknologier
- Fornybar havenergi
- Offshore infrastruktur
- Robotikk knyttet til marine og maritime aktiviteter
- Teknologi til dypvannsressurser- og kartlegging
- Utvikling av innovative produkter og teknologier til skipsfart og skipsbygging
- Blå teknologi og miljø- og overvåkningsaktiviteter
- Bruk av marin forsøpling som råmateriale til innovative produkter og teknologier som allerede er på markedet, eller til utvikling av nye ideer
Lenke til Facebook-arrangementet
Kontakt: Nikita.Dhawan@innovasjonnorge.no